Jau virš dešimt metų Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras dalyvauja respublikiniame etnokultūros projekte „Etninės kultūros ir kulinarijos paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas“. Šiemet gruodžio 13 dieną buvome pakviesti į šią šventę – varžytuves, kurios vyko Respublikos Neformaliojo švietimo centre Vilniuje.
Turime daug patirties, puikių mokinių, kurie užsidegę kurti etnokultūros programą. Šiemet pasirinkome temą „Jaunosios išlydėjimas į vinčiavonę“. Buvo dvi varžytuvių dalys: meninė programa ir teminis stalas su būdingais patiekalais. Svarbu atspindėti regioną – mes pasirinkome Aukštaitiją.
Komandoje turime V-22 grupės mokinį Lauryną Gasiūną („piršlį“), kuris puikiai išlaikęs savo gimtąją Rytų aukštaičių tarmę. Gražu buvo jo klausytis, o dar geriau, kai ir kitus komandos draugus jis mokė kalbėti savo tarme. Tikras „perliukas“ ir kita Rytų aukštaitė K-22 gr. mokinė Miglė Rogovaitė.
Džiaugiamės ir kitais V-22 gr. mokiniais – Giedriumi Ganu („jaunikis“), Viliumi Krupausku („pabrolys“), Ugne Paulikaite („motina“), taip pat DK/22 gr. mokiniais Aleksandru Molotkevičiumi („tėvas“), Norvydu Jurevičiumi („brolis“), Samanta Savickaite („pamergė“), K-22 gr. mok. Vasare Raudyte („jaunoji“), kurie sukūrė puikų pasirodymą. O ir patys praturtėjo, nes išmoko senovinių lietuvių liaudies vestuvinių dainų, šokių, patarlių, patarimų jaunajai.
Kita svarbi varžytuvių dalis – teminis stalas. Visko buvo ant stalo: ir karvojus, ir pyragas, duona, šaltiena („košeliena“), rūkytos dešrelės su troškintais raugintais kopūstais, gira. Be abejo, reikėjo pristatyti trijų patiekalų receptūras, gamybos technologijas, tad su šia užduotimi susitvarkė Miglė, Laurynas, Vilius.
Varžytuvėse dalyvavo 7 Lietuvos profesinio mokymo įstaigų komandos. Programos bei teminiai stalai buvo vertinami pagal reikšmingus kriterijus ir varžytuvių nuostatus.
Šįkart laimėjome II vietą. Mokiniai ir vadovai buvo apdovanoti Neformaliojo švietimo centro Padėkos raštais ir dovanomis.