Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija paskelbė rugsėjo 27 dieną Pasauline turizmo diena 1979 m., kuri švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai. Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija kasmet paskelbia skirtingą visai turizmo bendruomenei aktualią temą, o šiųmetę inicijavo jau 42-ąjį kartą.

Tai šventė kiekvienam, kuris bent kartą pasijuto kaip keliautojas, ištrūkęs iš kasdienybės šurmulio ant upės kranto, miške, lauke ar kitur, kur tokia turtinga planeta Žemė. Lietuvoje iš tiesų yra daug įdomių ir gražių vietų, kurių anaiptol nežino net patys lietuviai, vykstantys atostogauti į užsienio šalis.

Informaciją apie turizmą galima sužinoti kiekviename didesniame Lietuvos mieste ar apskrityje įkurtuose turizmo informacijos centruose. Taigi Lietuvoje daugeliui siūlomos pažintinės – istorinės kelionės, ekskursijos, organizuojamos varžybos, turistiniai žygiai.

Tai šventė mūsų mokymo centrui ir kiekvienam, kuris bent kartą pasijuto kaip keliautojas, ištrūkęs iš kasdienybės šurmulio ant upės kranto, miške, lauke ar kitur, kur tokia turtinga planeta Žemė. Todėl norint geriau pažinti Kauno miesto istoriją, turiningai ir prasmingai praleisti laiką, rugsėjo 27-ąją vyko renginys – orientacinės varžybos, skirtos Pasaulinei turizmo dienai.

Orientacinių varžybų metu mokiniai ir mokytojai labiau pažino Kauno miesto centro lankytinus objektus bei mokymo centro aplinką. Varžybų metu buvo atliekamos smagios kūrybinės užduotys, sporto rungtys, vyko pirmakursių krikštynos.

Vykusiame Pasaulinės turizmo dienos renginyje pirmąją vietą užėmė jungtinė BA22P/T, EPK22P/T, SA22P/T grupių komanda. Antrosios vietos laimėtoja – K22P grupė, tretieji liko jungtinė V20S ir DK20S grupių komanda. Taip pat skirti papildomi prizai: už prezidentų šokį atiteko K22P grupei „Pokemonai valdantys keksiukus“, už perkūno garsą ir geriausią ketureilį – VE22P/T, už „akinius nuo saulės“ – V22S grupė, o 10 A klasė pelnė prizą už geriausiai sukurtą transporto priemonę iš gamtoje rastų priemonių.

Džiaugiamės, jog mokymo centro partneriai – kelionių agentūra „Estravel“ – prisidėjo prie šventinės nuotaikos kūrimo ir skyrė pagrindinį prizą I-osios vietos laimėtojams – teatralizuotą ekskursiją Kauno mieste. Dėkojame!