Vasario 1-2 dienomis Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre vyko susitikimas su antikorupcinio švietimo skyriaus darbuotoja Daina Paštuoliene, vykdančia korupcijos prevenciją tema „Ar korupcija vis dar problema Lietuvoje?”.

Mokiniai ir darbuotojai buvo supažinti su korupcijos samprata, korupcijos reiškinio atsiradimo istorija. Lektorė papasakojo, kas yra stambioji ir smulkioji korupcija, kur ji gali pasireikšti, apibūdino korupcijos priežastis ir esminius bruožus.

STT darbuotoja papasakojo apie Lietuvos Specialiųjų Tyrimų tarnybos darbą bei veiklos sritis, kokiuose Baudžiamojo kodekso straipsniuose kalbama apie korupciją. Taip pat kalbėjo apie kyšių formas, kuo dovana skiriasi nuo kyšio, papasakojo apie korupcijos suvokimo indeksą, paminėjo pasaulio, Europos ir Lietuvos vietą procentiniame korupcijos lygmenyje.

Mokiniai bei darbuotojai sužinojo ir apie korupcijos suvokimą bei paplitimą Lietuvos įstaigose bei organizacijoje, kyšininkavimo patirtį bei indeksą, antikorupcinio švietimo mokymo bei mokymosi sistemą, kokiais kanalais galima pranešti apie korupciją.