„Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti“, – sakė Jonas Jablonskis. Lietuvių šviesuolio žodžiai vis primena tautai nuolat gresiantį pavojų, kad neprižiūrima gimtoji kalba gali nuskursti, būti išdarkyta ir išnykti amžių labirintuose.  

Suprasdami tą svarbą, kiekvienais metais profesinių mokyklų mokiniai renkasi pasitikrinti savo kalbos žinių. Šiemet po dviejų metų pertraukos mokiniai vyko į Raseinių technologijų ir verslo mokyklą. Čia buvo surengtas tradicinis respublikinis profesinio mokymo įstaigų mokinių lietuvių (gimtosios) kalbos konkursas „Raštingiausias būsimasis darbuotojas“, skirtas 125-osioms rašytojos Ievos Simonaitytės gimimo metinėms. Gilindami jautrumą gimtajam žodžiui, jame dalyvavo ir mūsų mokymo centro mokiniai – būsima konditerė Ieva Paplauskaitė ir būsimas virėjas Matas Urbaitis. Mokiniai savo gimtosios kalbos išprusimą demonstravo rašydami diktantą, atlikdami kalbos kultūros užduotis bei  dalyvaudami literatūrinėje viktorinoje.  

Viešbučių ir viešojo maitinimo skyriaus mokinys Matas Urbaitis apdovanotas padėkos raštu, o Maisto technologijų ir prekybos skyriaus mokinė Ieva Paplauskaitė užėmė garbingą II vietą. Sveikiname nugalėtoją ir džiaugiamės  mokinių laimėjimais.